title: "NWS AR134-69-145"
brand: "nws"
price: "COP 245185"
currency: COP
in_stock: true
url: https://www.desertcart.co/products/99992649-nws-ar134-69-145
store_origin: CO
region: Colombia
---
# 62 HRC hardened cutting blades 5.75" precision cutting edge Ergonomic SoftGripp handles NWS AR134-69-145
**Brand:** nws
**Price:** COP 245185
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> ✂️ Cut with confidence, grip with comfort — the pro’s choice for flawless wirework!
## Quick Answers
- **What is this?** NWS AR134-69-145 by nws
- **How much does it cost?** COP 245185 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- nws enthusiasts
## Why This Product
- Trusted nws brand quality
- Free international shipping included
- Worldwide delivery with tracking
- 15-day hassle-free returns
## Key Features
## Overview
## Description
NWS AR134-69-145
## Features
- Ideal Product
- Easy to use
- Durable product
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| Material | Alloy Steel |
| Color | Multicolor |
| Handle Material | Alloy Steel |
| Item Weight | 160 Grams |
| Specific Uses For Product | Cutter |
| Grip Type | Ergonomic |
| Cutting Width | 145 Millimeters |
| UPC | 757059310320 |
| Global Trade Identification Number | 04003758134146 |
| Manufacturer | NWS |
| Part Number | AR134-69-145 |
| Item Weight | 5.6 ounces |
| Product Dimensions | 5.91 x 5.91 x 5.91 inches |
| Item model number | AR134-69-145 |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Power Source | hand-powered |
| Item Package Quantity | 1 |
| Included Components | Components included |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
## Product Details
- **Material:** Alloy Steel
- **Color:** Multicolor
- **Item Weight:** 160 Grams
- **Grip Type:** Ergonomic
- **UPC:** 757059310320
## Images
## Frequently Bought Together
- NWS 134-69-145 - Alicate Corte Diagonal Modelo sueco Serie 69 Largo 145 mm, Red
- NWS 140-69-170 - Alicate Boca semiredonda recta Serie 69 Largo 170 mm, Red
- NWS 109-69-180 - Alicate CombiMax Serie 69 Largo 180 mm, Red